Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 15 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

basari hikayeleri

Bir Basari HIkayesi

Hayatimizda anlatacak ne cok hikayeler vardir.Iste bunlardan biri daha,,,

Dört çocuklu fakir bir ailede dünyaya gelen 64 yaşındaki Kızıltaş‘ın kendi ifadesiyle, yapmadığı iş kalmamış. Kimi gün sokaklarda şerbet satan, kimi gün inşaatlarda amelelik yapan, kimi gün lokantalarda bulaşıkçılık yapan Kızıltaş, kendi işini kurmadan önce çalıştığı fabrikaya ortak oldu. Kızıltaş daha sonra da onlarca kişinin çalıştığı işini kurdu.

Mimar Sinan'ın Başarısı

Mimar Sinan süper bir insan oldugu kadar eserleriyle kendini unutturmayan bir kisidir.Basarilari ve eserleri pek coktur.

Osmanlı Devleti’nin en parlak olduğu dönemdir. Kanunî Sultan Süleyman, başkent İstanbul’a devletin gücü ile eşdeğerde bir cami yapılmasını istiyordu. Bu iş için Mimar Sinan’ı görevlendirdi.

Başariya Giden Yol

Hayatta bos bos yasayamazsiniz.Hep bir planiniz ve hayalleriniz vardir.Basarmak icin caba, cesaret ve zamani iyi degerlendirmek gerekir.
Kimler sifirdan milyoner olmus?Kimler en iyi yerlere gelmis?KImler hayellerine kavusmu?Kisaca kimler basardim demis?

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely