Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 8 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zaman dilimi

Anin ve Zamanin Degerinin Farkina Var!

Zamanin degerini bilmek anlamak icin kisa bir hikaye ama o kadar anlamli ki;gercekten zamanin dererini anlamanin kisa örneklerini görebilirsiniz.

Bankada bir hesap sahibi olduğunu düşün, hesabına her sabah 86400 LİRA para yatırılıyor, fakat bu paranın hepsini akşama kadar harcamak zorundasın, ertesi güne transfer edilemez Paranı kullansan da kullanmasan da hesap her akşam sıfırlanıyor Ne yaparsın? Tabii ki hepsini harcamaya çalışırsın; Hepimiz, Zaman adlı bu bankanın müşterileriyiz;

Vakit Nakittir

Su gibi akip gecen zamanin ne kadar degerli oldugunu farkna varamiyoruz.Bu durumu görmek icin bazi örnekler ve bilgiler gerekli.dir.Vurdum duymaz yasanmaz.Bu hayatta vakit nakitten daha degerlidir.Zamanin kiymetini degerini iyi bilen kisi zaten nakit sorunu cekmezCükü zaman basariyi getirir.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely