Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 18 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kitap okuma

Kitap okuma alışkanlığı kazanmak Icin!

KItap okumak deyince ilk önce okuma aliskanligi geömedir.Bunun icin kendimizi egitmeli ve bu konuda bilgiler edinmeliyiz.

Okuma alışkanlığı kişinin bir gereksinim olarak algılaması sonucu okuma eylemini, yaşam boyu sürekli ve düzenli biçimde gerçekleştirmesidir. Kişilerin okumayı öğrendikten sonra bu eylemi zevkle yapmalarını sağlamak için kazanmaları gereken önemli bir beceridir. Okuma alışkanlığının, temelinin aile içinde atıldığı ve devamının eğitim sisteminde öğretmenler tarafından öğrenciye kazandırıldığı düşünülürse bu alışkanlığın kazanımında aile ve öğretmenlerin rolü büyüktür.

KiTAP OKUMAK DERSLERiMiZDE nE KADAR YARARLIDIR?

Kita oku denince cogu cocuk" zaten derslerimden basim kalkmiyor ne okumasi ya"diye binlerce baene siraliyor.Sizce kitap okumak derslerde ne kadar etkili ve fayda saglamaktadir?
Okumak kadar daha güzel ve bilgili bir an her zaman ele gecemez.Firsati ve ani degerlendirmek gerekir.

Kitap Okumak

Kitap okuma bölümümüzde, kitap okumanin ehemmiyeti,okuma sekli,nasil hizli okunur, ve bunun gibi birkac konu üzerinde yazilarimiz olacak. bilgili olmanin ve bazi konulara vakif olabilmek icin yeterli birikimimizin olmasi gerekir. buda ancak cok kitap okumakla olur.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely