Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

yaslilik

Yaşlılarin mutluyken daha başarılı olduklarini biliyor musunuz?

Mutlukluk ve basari her yasta lazim.yaslilar icinde hala ömür bitmis sayilmaz.Her yasta insan basariyi yakayabilir.

Yaşlıların, mutluyken karar verme ve hafıza testlerinde daha başarılı oldukları belirlendi.

ABD ve İsveç'teki bilim adamlarının araştırmasına 63-85 yaş grubundaki 46 kişi katıldı. Laboratuara geldiklerinde katılımcıların yarısına teşekkür kartı ve kırmızı kurdeleye sarılı iki küçük şekerleme poşeti hediye edildi. Diğer katılımcılara ise bu malzemelerden verilmedi.

Daha sonra katılımcılar testler için bilgisayar başına geçti ancak hediye alan ve mutlu olanların ekranlarındaki arka plana, ''yüzlerinin gülmeye devam etmesi'' için ''Mavi gökyüzünde gülen güneş'', diğerlerininkine ise mavi gökyüzü ve güneş resimleri konuldu.

Yaşlıların gözüyle!

Yaslilarin gözüyle hayat bir baska dinlenir.Yeniyi eskiyi kolayca ayirt etselerde hep eskiilerde kalir akillari.Ic cekmleri cok olsada hayatin devam etiginin farkindalardir.
Umut hep yarinin kapisi olmustur.

Iste eskileri özlemini kisaca paylasabilmenin mutlulugu,

Güneysınır ilçesinin adet, gelenek, görenek ve düğün törenlerini anlatan yaşlılar zamanla bazı gelenek ve göreneklerin unutulduğunu, birçoğundan vazgeçildiğini ve bazılarına eskisi kadar önem verilmediğini anlattı.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely