Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 12 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zaman hakkinda

Zaman Tüneli'yle ilgili iddalar!

Teknoloji ve yeniliklerden haberin olsun.

Pinterest benzeri bir sosyal ağ portalı olan Cubic Network, 4 yıl önce kurulan bir şirket. Şirket, 9 Şubat 2008 tarihinde Zaman Tüneli özelliğini video ve fotoğrafları kronolojik olarak kullanıcılarına göstermek için geliştirmişti.

Şirketi kuran Harvard mezunu Xiong Wanli, Stanford Üniversitesi'nde Zaman Tüneli'yle ilgili konuşma yaptığını ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in de bu konuşmada dinleyici olduğunu dile getirdi.

Cubic Network'ün 2008 yılında geliştirdiği Zaman Tüneli'ni Facebook 2011'de kullanmaya başladı. Ancak Zaman Tüneli dışında Facebook'un ihlal ettiği öne sürülen başka bir şey daha var.

Zamanin Bilincindemiyiz?

Zamana dair söylenmis binlerce söz vardir iste benim hosuma giden yine zaman dair cok güzel bir yazi.

Zaman Bilinci ve Eğitim

Modern yaşamın en önemli sorunlarından biri, zamanı etkin olarak kullanabilmek olarak kabul edilmektedir. Karmaşık bir nitelik taşıyan modern hayat, yapılması gereken işlerin arttığı; ancak bu işlerin yapılabilmesi için zamanın daraldığı bir yapı göstermektedir. Bu nedenle özdenetim, özdisiplin, zaman yönetimi kavramları, gündemi sıklıkla meşgul eden konular arasında yer almaktadır.

Kuran-i Kerimde Zaman

"Göklerin ve yerlerin yaradilisinda, gece ile gündüzün birbiri ardinca gelip gidisinde akl-i selim sahipleri icin gercekten acik ibretler vardi".
al-i imran,190

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely