Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

meslek

Anne, Baba Olmak, Zor Bir Meslek!

Anne baba olmak kadar, zor bir meslek yok bu dünyada!

Herkes evlat sahibi olabilir ama kimse anne baba sınavını yüzde yüz tamamlayamaz.

Hep eksik kalır bir köşede.

Ne kadar eğitimle olsada bilinçaltındaki yaşanmışlar birgün sizi yine istemediğiniz davranışları sergilemenize sebeb olablir.

hayat kolay gidilen düz yol olmadığı gibi o yolda aile boyu yürüyebilmekte marifet ister. Tabiki her an güllük gülistanlık olmayacaktır.

Ne olursa olsun aile bütün olduğu sürece yıkılmasıda kırılmasıda, çok zordur.

Benim düşünceme göre aile içindeki en güçlü kılan bağ önce sevgi, ve ardından, tam güven duygusunun aşılanmış olmasıdır.

Arzuhalci

Arzuhalci meslegide artik sona erenler icindedir.Sahsen bir aruhalciyle karsilasmadim.Yillar ve zaman cabuk gecerken bir cok seylerde yok olmaya devam etmektedir.

Arzuhâlcilik nedir ?

Arzuhâlci, ücret karşılığında mektup, dilekçe vs. yazan kişi.

Eskiden adliye veya belediye gibi devlet dairelerinin yakınında, köşebaşlarında halkın dilekçe, mektup yazmak gibi işlerini yapan kişi. arzuhalcilik, karlı ve geçerli bir meslekti. Osmanlılarda arzuhalcilik bir teşkilata bağlı olarak, resmi müsaade ile yapılırdı

Internet Çağında Gözde Meslekler Hangileridir?

Internet sadece günlük degil nerdeyse tüm hayatmizi degistirecek kadar icimizde.Fikirler zevkeler hatta meslekler bile ineternet cagina uygun secilmekte.

Eskiden popüler bölümler deyince tıp, hukuk, mühendislik, eczacılık gibi bölümler sıralanırdı. Ama devir değişti. İnternet çağının gözde mesleklerini listelediğimiz bu yazı üniversite sınavlarını kazanarak tercih maratonuna erişen öğrenciler için faydalı olabilir.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely