Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 9 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

hayati

Zaman Kazanmanızda Yardımcı 10 İpucu

zaman yönetiminde yazmak not almak önemli nokta teşkil eder.
Bu gibi pratik ipuçları bu yolda kolaylık ve motive sağlayıcı yollar gösterir.
işte bazı hayat kolaylaştırıcı ve zaman tasarrufu yaptıran ipuçları.

1. Her sabah 15 dakikanızı o gün yapmanız gerekenleri planlamaya ayırın. Eğer sabahlarınız buna müsait değilse akşamları bir sonraki günün planını yapın. Göreceksiniz hem içiniz daha rahat edecek hem de iki ayağınızı bir pabuca sığdırmaktan kurtulacaksınız.

2. Söz uçar yazı kalır. Bu nedenle yapmanız gerekenleri ya da aklınıza gelen fikirleri bir kağıda not alın. Yazmak yapmanın yarısıdır unutmayın.

Ömer Öztürkmen

ÖMER ÖZTÜRKMEN
ESERLERi:

ZİHNİYET İNKILAB

Tanıtım Yazıları: Bir yanda, yıllarca körükörüne taptıkları putlara başkaldıranlar... Dünyayı Marks'ın kitabından veya Dünya Bankası'nın, IMF'nin, OECD'nin gişelerinden görenler... Vahşi kapitalizmle vahşi komünizm arasında gidip gelenler...

BİLİMDEN DAMLALAR

Tanıtım Yazıları: Bilim ve teknoloji... Dilimizden hiç düşürmediğimiz bu kavramlara siyasîler ve üniversitelerimiz gereken önemi veriyorlar mı? "Bilgi Çağı"na adım atmaktan söz ediliyor; gereği için bilim adamlarımız, resmî ve özel kuruluşlarımız üzerlerine düşeni yapıyorlar mı? Bilimden Damlalar, bu konulardaki tespitleri, tavsiyeleri, problemleri işaret etmektedir.

GÖZYAŞI MEDENİYETİ

Richard Bach Kimdir?

Yılamamk ve umutsuzluğa kapılmadan işimnize devam etmenizin sonuçlarını bir gün mutlaka alırsınız:

Richard Bach’ın “MARTI” adlı kitabı tam 18 yayınevi tarafından reddedildikten sonra, 19. denemeyi göze aldı ve 1970 yılında basıldığından günümüze dek büyük ilgi gördü, milyonlarca kişi tarafından okundu.

Richard Bach (23 Haziran 1936) ABD'li yazar 1955'te Long Beach State College’e başladı. Kurgu ve hayal konusunda birçok eser yazdı. Kitaplarının çoğunu kendi hayatından esinlenerek yazdı. Hava Kuvvetleri’nde pilot olarak çalıştı. Ardından birçok işe girdi. Kitaplarının çoğunda bir şekilde uçmaktan bahsetti.

BEETHOVEN Nasıl Ünlü Bir Müzisyen Oldu?

Bilmeyen tanımayan beethoven bu kadar nasıl başarılı bir ünlü oldu?
Gelin bir hayat hikayesinde ki; başarı sırlarına bir bakalım.

Müzik tarihinin en büyük isimlerinden biri olan Beethoven’ın keman tutuşunu gören hocası onun için “MÜZİSYEN OLMAK İÇİN HİÇBİR UMUT VAAD ETMİYOR !” demişti.

Ludwig van Beethoven (d. 16 Aralık 1770 - ö. 26 Mart 1827), Alman klasik müzik bestecisi.

Elektirik Ampulunu İcat Eden Mucit, Edison Kimdir?

Eleştiriler bazen geleceğnizi ve hedeflerinizin üzerine gölge düşürebilir.
İşt bu gölgelere karşı şemsiye açıp işinize devam edin, yılmayın.
İşte yılmadan devam edilen hedeflerin bir örnek hikayesi;

Thomos Alva Edison;
Thomas Alva Edison (d. 11 Şubat 1847 – ö. 18 Ekim 1931) 20. yüzyıl yaşamını icatlarıyla büyük bir şekilde etkileyen Amerikalı mucit ve iş adamıdır. Bazı icatları tamamen orijinal olmakla birlikte, eski icatların geliştirilmesi veya yönetimi altında çalışan yüzlerce çalışana aittir. Yine de Edison elinde bulundurduğu kendi adını taşıyan

Albert Einstein Kimdir? Hayatı!

Bir başka ilginç hayatlardan örnek bir izlenim.
Zamanında görmezeden gelinen kişi bir gün herkesin tandığı gıptayla bakılan yetenekleriyle ortaya çıkabiliyor.

Albert Einstein (14 Mart 1879 - 18 Nisan 1955), Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi

“Ben atomu insanlığa hizmet etmek için buldum. Onlar bomba yapıp birbirlerini yok ettiler.” sözüyle yaptığı en iyi şey için pişmanlıklarını dile getirmiş Albert Einstein. O da en iyilerden biri. Altı yaşına kadar konuşamamış. Dokuz yaşına kadar okuyamamış. Öğretmenleri tarafından geri zekalı olarak bilinirmiş. Üniversiteyi de kazanamamış, ama “İzafiyet Teorisi” yaratmış.

Imam-i Rabbani Kimdir?Hayati ve Hakkinda!

Bugün genclerimizin örnek alabilecegi ve zamani en iyi sekilde degerlendirmis Imam-i Rabbani hazretlerini tanimaya nerdesiniz?

Imam-i Rabbani

Hindistan’da yetişen büyük İslâm âlimi ve büyük velî. Adı, Ahmed bin Abdülehad’dir. 1563 (H. 971) senesinde aşûre günü Hindistan’ın Serhend şehrinde doğdu. 1624 (H. 1034) te doğduğu yerde vefât etti. İnsanların, îtikad, ibâdet ve ahlâk husûsunda doğruyu öğrenmelerini, öğrendikleri ile amel etmelerini sağlayan, insanları Allahü teâlânın rızâsına kavuşturmak için rehberlik eden ve kendilerine Silsile-i aliyye denilen İslâm âlimlerinin yirmi üçüncü halkasıdır. Hazret-i Ömer’in soyundan olup babası ve dedelerinin hepsi, zamanlarının büyük âlimi, salih, faziletli kimseleriydi.

Imam Gazali Kimdir?

Imam Gazali bir cok eseri ve kitaplariyla tanilan ve faydali ilime yol gösteren alimlerdendir,
Imam Gazali kimdir ve hayati nasil gecmistir kisaca.

İmam-ı Gazalî, bugün bir kısmı İran toprakları içinde kalan Horasan'ın Tûs şehrinde hicri 45 tarihinde (M. 1058) doğmuş, yine Tûs'un yakınlarındaki Tabira kasabasında 505'de 55 yaşında vefat etmiştir.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely

Popüler içerik