Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 17 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

sinav hakkinda

Herkesi Şaşırtan TEOG Mazeret Sınavı

haftasonu yapılan mazeret sınavında şaşırılacak bir durumla karşılaşıldı.

Türkiye genelinde sonuçları liselere girişte kullanılacak olan 6 dersten geçen ay yapılan ancak bu sınavlara hastalıkları, yakınlarının hastalığı ya da ameliyatı ya da ölümü ile yurtdışı yarışmalara katılmak gibi geçerli mazerete sahip 45 bin 984 öğrencinin katılması öngörülüyordu. Ancak sınavlara katılımın düşük olduğu gözlendi. En fazla öğrencinin sınava gireceği İstanbul'da katılım yaklaşık yüzde 10 oldu. 6 bin 598 öğrenciden ilk gün 600'ü ikinci gün de yalnızca 578'i katıldı. Eğitimcilere göre sonuçları yalnızca liselere geçişte değil, sınıf geçmede de kullanılacak olan bu sınavların önemi ne öğrenciye, ne velisine ne de öğretmenlere yeterince anlatılamadı.

TÜBİTAK Üniversite Sorularini Hazirlayacak

Üniversitelilere yeni haber tübitak sinav sorularini hazirlayacak.

Milyonlarca gencin hayatını belirlemede büyük rol oynayan sınavlar artık TÜBİTAK’a emanet.

Kaldırılacak SBS’nin yerine konulacak sınav çalışmalarını tamamlayan TÜBİTAK şimdi de üniversite sınavları için devrede. Mevcut sistemde ösym’de hazırlanan sorular çalışmaların sonlanmasının ardından TÜBİTAK ile ortak hazırlanacak.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely