Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

kitap

Kitap okumak neden zor gelir? Bir Kaç İpucu!

Kitap okumak neden zor gelir?

Kitap okumada dünya genelinde sonlardan anca yakalamayı çalışan okuyamama konusundaki geriliğimizi açıkça gösteririrken, oysa televizyon seyretmede hayli ilk üçüncü sıradayız!!

Neden okumak bu kadar zor,'diziyi aç geç karşıya, koy çayı ye iç, keyfine bak..'yıllardır diziler bitmiyor ama ömür akıyor,diziyede zaman ayır ama her akşamın da dizi olmasın!

Kitap okumak öylemi ya' kim gitcekte açcak şimdi,bitmeyecek olduktan sonra,sanki bu yaştan sonra profesör olcam,okumuşum okuyacağım kadar'sözlerini duyar gibiyim.

Biz neden bu kadar okumaktan soğuduk acaba!

Söylenecek Ne Kaldi?

Türkiyede kitap deyince gülüp gecen cok insan biliyorum.Kimisi ne gerek var derken kimisi o kadar isimin gücümün arasinda kim okuyacak derdinde.
Ha en büyük bahane nerdeyse hepsinin bos vakti yok.
Csrsilar dolu,sokakalar insandan gecilmiyor,televizyonlar hic kapanmaz ve daha saymakla bitmeyen sebeblerden sonra bos vakit kalmamasi cok normaldir.

Kitap okumanin ehemmiyeti

Kitap okumanin faydali oldugunu bilip kitaplari raflarda tozlanmaya birakiyorsak vay halimize.iste kitap okumanin ehemmiyeti.

Kitap okumak bugün gâyet ehemmiyetli. İlgi, arzu ve isteğe göre seçilmiş güzel kitapları okumak insanların kültür dünyâlarını zenginleştirir. Bilgi yönüyle dolu kitaplar okuyanı bilgilendirir. Her sahada çok engin ve zengin donanıma sâhip kitaplar var. Bu kitaplar okuyanı da ayni verilerle doldurur. Okuyan ve araştıran insanlar çevreleri tarafından hemen fark edilirler. Okumak insanı erdemli ve kültürlü kılar. Çok okuyan girdiği çevrede seçilir. Okuyan insanlar birçok konuda rahatlıkla konuşabilecek seviyeye gelirler. Sorulan sorular ancak okuyanlarda cevap bulur. Hele bilgisini hayra kullanabilenlere ne mutlu!

Kitap Okumak

Kitap okuma bölümümüzde, kitap okumanin ehemmiyeti,okuma sekli,nasil hizli okunur, ve bunun gibi birkac konu üzerinde yazilarimiz olacak. bilgili olmanin ve bazi konulara vakif olabilmek icin yeterli birikimimizin olmasi gerekir. buda ancak cok kitap okumakla olur.

Ders Kitaplari icin Demokrasi Ayari

Ders kitaplarinida demokrasi ayari geliyor.

Okullara demokrasi kültürünün yerleştirilmesi amacıyla ders programları taranarak içeriklerde düzenlemeler yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara demokrasi kültürünü yerleştirmek ve öğrencileri bu sürece aktif olarak dahil edebilmek amacıyla yürüttüğü AB hibeli proje kapsamında, ders programları taranarak içeriklerde düzenlemeler yapılıyor.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Emin Karip, proje kapsamında çalışma grupları oluşturduklarını belirterek, şunları söyledi:

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely