Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 8 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zaman ve ekip işi

İş yerinde hangi işleri ekiple,hangi işleri yalnız yapacağımızı nasıl karar verelim?

Ekiple kendi aranızda gelip gidiyorsanız,düzen ve sistem hakkında blgi yada fikir arıyorsanız.
size faydalı olabilecek fikirler ve ipucları;

İki ve ikiden fazla insanın bir araya gelerek çalışmaları sonucunda tek tek oluşturacakları etkiden daha fazlasını elde etmeye sinerji adı verilmektedir. Sinerji, son yıllarda tüm dünyada oldukça kullanılmaya başlamakla beraber, işletmelerde kullanılma gereksinimini doğurmaktadır. Sinerji, aynı zamanda ekip çalışmasını da beraberinde getirmiştir.

Eğitim ve iş hayatında takım çalışması esastır. Takım halinde çalışmak, insanların birbirlerini dinlemelerini, bilgilerini paylaşmalarını, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalarını ve güven oluşturmalarını sağlar.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely