Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

geç kalkmak

Fazla Uykunun Zararları (1)

Yemek ,uyumak , ve konuşmak birer beşeri ihtiyaçdır. Ama bunların fazlası zararlı olabilmektedir.
Almanyanın haftalık BUNTE dergisinde çıkan bir haberde,aşırı uykununda,uykusuzluğun meydana getirdiği ,başağrısı,tansiyon bozukluğu asabiyet gibi şikayetlere sebep olabildiği yer almaktadır. Uykunun normladen fazla olmasının hiç bir faidesi olmadığı gibi,migren başda olmak üzere çeşitli baş ağrıları,fiziki ve zihni bozuklara sebebiyyet verdiği çok önceden bilinmektedir. bu sebeple küçük yaşdan itibaren beş saatlik bir uyku ihtiyacının teşekkül etmesine çalışılmalıdır.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely