Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 4 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

bos vakit

Boş Zaman Değerlendirmesi Deyince Ne Anlıyoruz? Öneriler!!!

Boş zaman değerlendirmesi,illaki bir boş zaman bulup o vakti değerlendirmek değildir.

bugün büyük alimler büyüklüklerinin en en üstün sebebi zamnı iyş kullanıp değerlendirmelerinden geçtiğini biliyormudunuz?

Saniyeyle yarışanlar :Cilt cilt kitapların 4 er ve 5 er dakikalık zamanlar sonucu ortaya çıkan sayfalarla oluştuğunu!

Sorarım size mesela günlük gel git vapurla gelip gidiyorsanız, Vapur saatlerini ve zamanı sadece vapurda oturarak mı? yoksa değerlendirerek mi geçiriyorsunuz?

İşte gerçek zamanın farkında olan büyüklerimiz nice canlı kitaplar eğitti, açılıp açılıp okunacak!

Bos vakitlerde neler yapilir

Aslinda yasadigimiz hayatta insanoglu icin bos vakit yoktur . hayatin her anini degerlendirebilecegimiz bir isimiz, bir planimiz, vardir aksi takdirde bunlari yapmaz isek vaktimiz bosa gecmis ,bosa vakit harcamis oluruz.Peki bos zaman dedigimiz aslinda bos olmayan o vakitlerde neler yapabiliriz.Spor olabilir ,kitap okuma olabilir, bir yürüyüs olabilir veya dostlarimizla bir cay keyfi.Onun icin birine "bos vakitlerinde ne yaparsin" sorusu yerine, is veya okul harici ne ile meskul olursunuz sorusunu sormak daha dogru olur diye düsünüyorum.

Vakit Nakittir

Su gibi akip gecen zamanin ne kadar degerli oldugunu farkna varamiyoruz.Bu durumu görmek icin bazi örnekler ve bilgiler gerekli.dir.Vurdum duymaz yasanmaz.Bu hayatta vakit nakitten daha degerlidir.Zamanin kiymetini degerini iyi bilen kisi zaten nakit sorunu cekmezCükü zaman basariyi getirir.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely