Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 5 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:
warning: Creating default object from empty value in /home/zaman/domains/zamanindegeri.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

hafiza

Başarılı olmak için;önce kendinizi dinleyin!

Başarılı olmak için önce kendinizi dinleyin.Kesinlikle birileriyle kendinizi kiyaslarak motivasyonunuzu düsürmeyin.
Düse kalka ilerliyorda olsaniz, basaracaginiza inanmlisiniz.
Önce inanmak lazim.Kendinize güvenin.

Basarlili olmak icin;olumsuz elestirilere karsi, hep bir semsiye acin ki;amacinizi etkilemesin.

Başarılı olmak için vücudunuzu yeni davranışlara alıştırın. Saçınızı tararken, dişlerinizi fırçalarken, kahvenizi karıştırırken ya da diğer günlük basit işleri yaparken sürekli kullandığınız elinizi değil diğer elinizi kullanın.

Hafıza yeteneğinizi artırın ve kullanın

- Bugüne dek, özellikle 1990'dan günümüze kadar hafıza, zeka, başarı, iletişim, anlayış vb. gibi insanın enfüsî dünyasını ilgilendiren; "Başarının sırlı anahtarı", "Başarının kilometre taşları", "Hafızada tekniğin son noktası, "Muvaffak olmanın yolları", "Zeka iz düşümü" gibi binlerce eser yazıldı-çizildi. Ve halen gündemin sıcak kanadını teşkil ediyor ve insanlar yaşadığı müddetçe gelişen ülke için vazgeçilmez bir ana menü

- Bu kitapların çoğu, Bilim-Teknik ve bununla ilgili makaleleri okuyup tahkik etmeye çalıştım. Konuya girmeden; 1997 ve bazı Bilimsel-Teknik dergilerinde çıkan "Hafıza ve Zeka" faktörünü açıklayalım.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely