Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:

Google'ın Şaşırtan Özellikleri

Googlenin bir cok özelliginin yaninda sasirtan 8 özelliginide sizlerle paylasiyoruz.

Hergün belki onlarca kez kullandığımız arama motoru Google’ın bazı garip özellikleri de var. Birtakım özel aramalarda farklı şekilde davranıyor. Bu yazıda Google'ın şu ana kadar bilinen 8 şaşırtan özelliğini görebelirsiniz.

1-) Do A Barrel Roll : Arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? Google'a “do a barrel roll” yazıp arattığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz.

2-) En yalnız sayı hanigisi : Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. Mesela “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınız zaman Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek.

3-) Askew : Google’da “Askew” yada “tilt” aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

4-) Google gravity : “Google gravity” yazın ve “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesine basın.Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz. Yukarıdaki resmi bu özelliği kullanarak elde ettim. Benim en sevdiğim özellik buydu, denemenizi tavsiye ederim.

5-) Recursion : “Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor. Bu Google Türkiye'de çalışmıyor, www.google.com adresinde denemeniz lazım.

6-) Chuck Norris nerede : “Where is Chuck Norris?” yazarak aramasını yaptığınız zaman siziwww.nochucknorris.com sitesine yönlendirilerek “Google Chuck Norris’i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur.” mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

7-) Pig Latin Google : https://www.google.com/webhp?hl=xx-piglatin adresinden bozuk latince kullanan Google’a erişebilmek mümkün. Bu adresten ise Google’ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.

8- ) Ve Son Olarak : Google’nin servislerinden birisi olan Youtube‘de video izlerken ileri – geri – üst -alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün. Bu da güzeldi. Arka plan siyah olursa güzel olur, yılan biraz hızlı ilerliyor, bir de normalden hızlı büyüyor.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely