Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:

SEO Nedir ?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir ?

Bilgisayarin tuslarini basmakla olmuyor bu isler bir cok bilinmeyenleri icinde sakkliyor bilgisayar.

İngilizce üç sözcüğün kısaltmasından ortaya çıkmıştır. SEO olarak telaffuz edilir. İngilizce karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu dur. Ayrıca bu işi yapan kişiye de SEO denilmektedir. SEO sözcüğü Google ile eş zamanlı ortaya çıkmıştır.

Web sitesi olanlar bu konu ile daha fazla ilgilidir. Arama motorlarından bir kelime girildiğinde genelde arama motoru web sayfalarının üst sıralarında o kelimeyi arar ve üst sıralarda bulduğu web sayfasını kullanıcının önüne serer. Web üzerinden bir ürünün satışı ve pazarlaması yapılıyorsa web sitesi mutlaka bir SEO uzmanı tarafından gözden geçirilmelidir.

Anlaşma sağlanan bir SEO bu işi sayfanın görselliğini ve içeriğini bozmayacak düzgün bir şekilde yaparsa ürün satışlarının arttığı gözlemlenir. SEO web sayfasında kullanılan ürünle ilgili anahtar kelimeleri önce tespit eder. Daha sonra bu anahtar kelimeleri arama motorunun bulup kullanıcıya götürebileceği şekilde düzenler. Bu şekilde sayfaya hit çekilmesi sağlanılır.

SEO yapabilmenin teknik kısmını detaylarını SEO uzmanlarına bırakmak en iyisidir. Bir web sitesi için işini bilen uzman bir SEO altın kadar değerli olabilmektedir.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely