Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:

Suda Çalışan Cep Telefonu Olur mu?

Cep telefonu suya düsse ve suyla temas esnasinda hemen bozulmalar olmaktadir.Artik bu gibi soprunlar tarihemi karisiyor?

Nano kaplama” ile kullanıcılar rahat bir nefes alacak.

Cep telefonlarının suyla teması artık sorun olmaktan çıkıyor. Amerikan Liquipel şirketi geliştirdiği bir nano kaplama sayesinde cep telefonlarının su geçirmesini engelliyor.

Akıllı telefon üreticilerinin peşinde olduğu bu teknolojinin uygulanabilmesi için öncelikle mobil aygıtınız bir cihaza yerleştiriliyor, ve şirketin “nano kaplama” olarak adlandırdığı sıvı cihaz içerisinde buharlaştırılarak telefon içindeki ve dışındaki tüm önemli parçalara nüfuz ediyor. Şimdilik bu işlemin 30-35 dakikada gerçekleştiğini söyleyen Liquipel, önümüzdeki günlerde bu sürenin daha da kısalacağını belirtiyor.

Cep telefonu kullanıcılarına büyük bir avantaj sağlayan “nano kaplama” elbette ki sınırlı bir koruma sağlıyor. Kullanıcıların kaplamadan sonra telefonlarıyla yüzemeyecek olması gibi. Liquipel’de ürününü geliştirirken daha çok yağmura yakalanma, cihazı tuvalete ya da lavaboya düşürme gibi durumlardan korunmayı sağlıyor.

Telefonun işlevlerini etkilemeyecek şekilde olan kaplama ayrıca normal bir saç telinden bin kat daha ince olduğu için gözle görülemiyor. Henüz patent aşamasında olan ürün kullanıcılardan da büyük ilgi görüyor.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely