Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:

Vakit nakittir anlayışıyla yol alinirsa!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bakanlığının konferans salonunda düzenlenen ''Federasyon Başkanları Töreninde'' yaptığı konuşmada, önemli bir günü yaşadıklarını belirterek Türk sporunda başlayacak yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Görev süresini doldurarak ayrılan federasyon başkanlarına teşekkürlerini ileten ve plaketlerini vereceklerini belirten Kılıç, yeni dönem için seçilen ve görevlerine devam edecek olan federasyon başkanlarıyla da ileriye dönük süreci ve yeni hamleleri birlikte kurgulayıp adımları birlikte atacaklarını ifade etti.

Kılıç, konuşmasının öncesinde, Spor Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve gösterimi yapılan filmde ''İlk hedef 2016 Rio'' temasının işlendiğini ifade ederek, ''İki olimpiyat arasındaki toplam süre 4 yıl. Londra Olimpiyatları'nın ardından 4 yıllık sürenin 4 ayı geride kaldı. Sayılı gün tez geçer buyuruyor büyüklerimiz. Kalan süreler de hızla akıp geçecektir. Dolayısıyla biz vakit nakittir anlayışıyla hareket ederek el birliği, güç birliği yapacağız. Vizyonları birleştireceğiz. Dayanışma içinde Türk sporunu 2016 Rio Yaz olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarına taşıyacak süreyi hızla inşaa edeceğiz'' diye konuştu.

Bu süreçte federasyonların bilim kurullarının yanı sıra bakanlık merkez teşkilatında oluşturulan sportif değerlendirme kurulunun da kendilerine rehberlik edip, yol göstereceğini anlatan Kılıç, şöyle devam etti:

''Medyada bazı haberlerde yanlış ele alındığı biçimiyle sportif değerlendirme kurulu kesinlikle federasyonların üzerinde yönetim yetkisi olan bir kurul olarak yetkilendirilmedi. Sportif değerlendirme kurulu federasyonları, kulüpleri, sporcuları, Spor Genel Müdürlüğünü ele alacak, değerlendirecek. Sistemin aksayan yanlarını ortaya koyacak, eksikliklerini belirleyecek, belirlediği yol haritaları doğrultusunda Türk sporu iki olimpiyat arasındaki 4 yıllık sürenin 4 dakikasını bile israf etmeden, barışla tamamlamanın çabası içinde olacak. Bu anlamda sportif değerlendirme kurulu dost ve üretken bir kurul olarak Türk sporunun ve Türk spor federasyonlarının emrinde ve hizmetinde olacak.''

Kılıç, 2016 Rio ve aday olunan 2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları öncesinde 2013 yılında yapılacak Akdeniz Oyunlarının Türkiye'de yapılacağını hatırlattı.

''Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz' dediği gibi aynı aşk ve heyecanla bugün bütün federasyonlara, sporculara, milli takımlara ve teknik adamlara 'İlk hedefiniz Akdeniz'dir deme günümüz'' diyen Kılıç, şöyle devam etti:

''20-30 Haziran 2013 tarihleri arasına, 18 ay gibi kısa bir zamanda büyük bir fedakarlıkla Akdeniz Oyunları tesislerini yetiştiriyoruz. Burada büyük bir özveri var. Bu oyunların Türkiye'ye gelmesinde, 18 ayda tesislerin yetişmesinde, finansal desteğin sağlanmasında, gereken bütün desteği dakikası dakikasına ortaya koyan hükümetimizin başkanı, başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da büyük destekleri var. Bu büyük destekleri ve katkıları ortaya koyanlara karşı Türk spor camiası olarak vefamızı inşallah Akdeniz Oyunları'ndaki performansımızla ortaya koyacağız. 24 ülke, 32 branş, 4 bin 500 sporcu. Bu rakamlar değerlendirildiği zaman ortaya şu çıkıyor; Akdeniz Oyunları yarı olimpiyat. Bir anlamda olimpiyat provası. Türkiye'de yapılacak olan bu oyunlarda Türk sporcularının ve takımlarının tüm branşlarda varını yoğunu ortaya koyacaklarına inancımız tamdır.''

Bakan Kılıç konuşmasının son bölümünde Türkiye'de inşaatı devam eden spor tesisleri hakkında davetlilere bilgi verdi.

Mehmet Ali Şahin'in konuşması

Törende söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de 2002-2007 yılları arasında Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulunduğunu hatırlattı.

Kendisini de bu törene davet ettiği için Bakan Suat Kılıç'a teşekkürlerini sunan Şahin, şöyle konuştu:

''Spor bir yaşam biçimi. Neresinde olursanız olun o spor kokusu ve tutkusu bulaşınca spordan kopamıyorsunuz. Büyük bir dikkatle sporun gelişmesini, federasyonun ve sporcuların başarılarını büyük bir gururla takip ettim ve alkışladım. Londra'da hedeflediğimiz başarıyı yakalayamadık ama gelecekle ilgili umutlu sonuçlar aldığımızı düşünüyorum. 2016 Rio'da Türk sporu geçmişte elde ettiği başarıların üzerine çıkacak, sporcularımız madalyalarla ülkemize dönecektir.''

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, konuşmasının ardından Mehmet Ali Şahin'e plaket verdi.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely

Popüler içerik

Son görüntülenme: