Semada Zaman

Giris Formu

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrimiçi.

Anket

Yeni sitemiz hakkindaki düsünceleriniz?:

Yoğurtçu

Kaybolmus unutulmus okadar cok sey varki ülkemizde.Yenilik ve teknoloji gelince eskiler tabiki zamanla kenidni yitirmeye mahkum olsada unutulmamasi icin bir seyler yapmak gerekir.
Insan bence özünü ve gecmisini sahip cikmaliki yarinin nesilleride gecmisteki büyüklerini nasil hayat kosullarindan gectikelrini görsün.


Yoğurt imal ve satışı yapan kişi. 2000'li yıllardan önce gezici yaya yoğurtçular vardı. Bir sırığın iki ucunda bağlanılan iplere asılı teneke veya tepsilerde yoğurt satılırdı. Yaya yoğurtçuları, elinde bir çan taşır, bu çanla yoğurtçuuu diye seslenerek mahalle aralarında dolaşırlardı.
Gelişen modern pazarlama teknikleri bu yaya yoğurtçuları ortadan kaldırmıştır. Onlarla birlikte, at ve eşek üstünde satış yapan yoğurtçular da artık arabalarla dağıtım ve pazarlama yapmaktadır. Yoğurtçular, her mahallede doğal yoğurt yapıp satmaktadırlar. Ancak bu yoğurtçu esnafı azınlıktır. Yoğurt piyasası büyük üreticilerin elindedir.

Son yorumlar

Anlamlı Sözler

– Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir.

La Bruyere

– Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir

Benjamin Franklin

– Yasaların işlemediği tek bir hırsız vardır ve bu hırsız insanoğlunun en değerli şeyini çalar: zaman…

Napolyon

– Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir. Örneğin zenginler parayla daha fazla saat satın alamazlar. Aynı şekilde bilim adamları yeni dakikalar icat edemez. Ya da yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir “yarın”a sahipsinizdir.

Denis Waitely